Molly - Z koterca do kaštieľa

Molly - Z koterca do kaštieľa

Mnohí z vás možno poznajú príbeh fenky bulldoga Molly, ktorá ako množiarenské šteňa, skončila u veterinára na utratenie. Molly mala ako pol ročná škaredý demodex, potravinové alergie a vtedajší majiteľ sa zrejme rozhodol, že liečba je príliš drahá a nechal šteňa veterinárovi. Ten odovzdal Molly organizácii Psia duša a po úžasne krátkom pobyte v dočaske skončilo šteňa po úspešnej adopcii na vlastnom mäkkom peliešku (a nie hociakom, pozor - z pamäťovej peny) u nových majiteľov - u Sajfu a Veroniky. 

Sajfa tvrdí, že to bola láska na prvý pohľad. Hneď, ako uvidel Molly na Facebooku, bolo vymaľované. Veronika spočiatku váhala, ale keď sa s Molly zoznámila naživo, neodolala jej úžasne maznavej povahe a oddaným očiam. Mladá pani s pokrčeným ňufáčikom  po dvojtýždňovom zotavovaní v dočaske poputovala do najkrajšieho domova, o akom sa jej ani nesnívalo. Slovensko obleteli fotografie, ako Molly pomáha Sajfovi udržiavať atmosféru v rádiu, ako s ním moderuje rôzne akcie a ako spolu strávili prvé Vianoce. Je vidieť, že Molly si svoju slávu a novú najlepšiu rodinku užíva najviac na svete.

Poďme, ale o krok späť. Mollyna dočaskárka nám prezdradila, aké to bolo starať sa o túto úžasnú psiu slečnu. "Molly bola od začiatku zlatíčko. Úplný mojkáčik. Keďže mala problém s okom a demodex, chodili sme každý druhý deň na veterinu na ATB, tie dostávala aj doma. Odkedy prišla, mala reflux a vždy, keď sa tešila, tak sa povracala. Nie raz to skončilo aj na mne," smeje sa. "Asi na tretí deň som v tých zvratkoch objavila aj krv a upozornila som na to lekárku počas najbližšej návštevy. Molly čakala operácia oka, tak lekárka počas narkózy skontrolovala aj pažerák a vytiahla odtiaľ zaseknutú kuraciu kosť. A nie práve malú. Odvtedy sa reflux neobjavil a Molly sa začala zlepšovať aj vyrážka. No a potom prišli na zoznamovačku Sajfa s Veronikou a bolo. Mala som najväčšiu radosť z toho, že Mollyna dočaska trvala iba 14 dní a že si ju našli úžasní ľudia, ktorí ju zbožňujú a starajú sa o ňu, ako o princeznú."

Veľmi sa z tohto šťastného konca tešíme a prajeme Veronike a Sajfovi s ich úžasnou Molly veľa zábavy a radosti.

 

 

 

Komentáre

Aktuálne

OZ MačkySOS

OZ MačkySOS súrne potrebujú kvalitné krmivo, finančnú pomoc a dočasné opatery.

viac informácií