Mia - frbullka z množky, ktorá v 1,5 roku prvý krát vstúpila na trávu

Mia - frbullka z množky, ktorá v 1,5 roku prvý krát vstúpila na trávu

"V novembri som narazila na inzerát na bazoši - typický množiteľský - ruším chov, 3 feny 1 pes, francúzsky buldoček, Nitra...

Hneď som volala s odhodlaním ujať sa aspon jednej z týchto psích dušičiek, no keďže som reálne nikdy do skutočného kontaktu s množiteľmi neprišla, netušila som ako komunikovať. Milo som prejavila záujem aspoň o jednu fenečku a spýtala som sa na zdravotný stav, čím som pána neskutočne nahnevala a s argumentáciou, že ho iba zbytočne zdržujem mi zložil. Keď som to predýchala, volala som kamarátke, ktorá je v takýchto veciach aj prakticky zbehlejšia. Bola streda 9 hodín večer. O pol desiatej mi volala naspäť, že v piatok ideme pre chudinky na pumpu pri Nitre, docasky zabezpečené pre zvyšné dve fenečky a psíka, teda bereme všetkých... baby čo pomáhajú takýmto množiteľským fenečkám sú fakt výborne zmanažované!

Preberanie psikov na pumpe bol asi najhorší zážitok, chlap ich vyhadzoval z prepraviek, kde boli pomačkané po dvoch ako sardinky.

Všetci boli veľmi podvyživení, psík mal strašnú dlhodobo neliečenú a boľavú ranu na zadnej nohe, bohužial po dvoch týždňoch zomrel napriek najlepšej veterinárnej starostlivosti.

Dalsie dve 4-ročné fenečky boli na tom lepšie, prežili. Obe mali nádory na mliečnych žľazách, skoro všetky cicíky im museli vyoperovať. Mali veľké zápaly, jedna prišla o očko, obidve zle počujú kvôli neliečeným dlhodobým zápalom uší.... obe boli hneď kastrované...u množiteľa rodili po každom hárani, jedna z nich bola iba tri týždne po šteniatkach!!! Toto sú tie lacné šteniatka z bazoša :(

Obe fenečky sú už adoptované a užívajú si krásny život, konečne! Mia, tretia fenečka je u mňa.

Mia mala obrovské šťastie, že mala iba 1,5 roka, keď sa množiteľ rozhodol, že sa jej zbaví... nikdy nezistím prečo, vraj - ako povedal, rodila dobre aj pekne odchovala. Rodila ešte ako bábo, po prvom háraní, neviem, možno tie svoje šteňatá zabila, len to množiteľ nepovedal, aby ju spolu s ostatnými predal za par € dalšiemu množiteľovi... alebo mala iba jedno šteňa a tak sa mu to kvôli drahému cisárskemu neoplatí ako investícia do budúcna.

Nemám žiadnu fotku z prvého dňa, ktorá by dokazovala, aká bola zanedbaná. Osobne som nikdy tak strašne zablšeného, špinavého, smradľavého psa s pazúrmi tak dlhými a zatočenými, že nevie chodit, nevidela :( Bola som úplne v šoku a pustila som sa teda hneď do odblšenia, umývania, atd... ráno vet a vyborné správy, že Mia je zdravá!!! Vraj preto, že je tak mladá a nestihlo ju to hrozné prostredie ešte úplne zničiť. Dostali sme sice antibiotika na hnusný kašeľ a nevedeli sme, či hára, alebo to ma taký výtok. Nemala žiadne svaly, kedže asi žila iba v klietke, takže jej občas vyskakovalo zadné koleno.... ale to všetko bolo nič v porovnaní s tým, v akom stave boli jej kamošky..

Dnes je Mia vykastrovaná, úplne zdravá, krásna, voňavá a neuveriteľne osvalená fenečka, ktorá miluje dlhé prechádzky v lese, mojkanie, žuvanie kostičiek, všetky hračky a samozrejme spanie v posteli.

Poznacena bola "iba" psychicky. Granulky nepoznala a zahrabávala ich prvé dni všade po byte a žuvacie kosti schovavála do hliny v kvetináči :) Dodnes si zahrabáva žuvacie kosti pod vankúš :) Keď som ju prvý krát vzala von, mala neuveriteľný strach vstúpiť na trávu. Bolo to niečo dovtedy nepoznané a úplne nové. Dnes sa preháňa hore-dole a teší sa z každého skoku na zelenom koberci :)

Dodnes však neznáša všetkých psov, feny aj šteňatá, mačky, vtáky aj ježkov, ale pracujeme na tom... Je sem tam nevyspytateľná a chytá úplné amoky. Väčšina množiarenských feniek po rokoch strávených v neznesiteľných podmienkach už rezignovala a dlho im trvá, aby vôbec prejavili nejakú emóciu. To však, našťastie, nie je prípad Miušky. Množka ju ešte nestihla úplne zlomiť a ostala jej len nasratosť a potreba chrániť si to čo získala pred všetkými a všetkým. Individuálny výcvik sme tiež skúšali, aj bachove kvapky, no zrejme to chce ešte viac času.... A možno sa nikdy nezmení, ale budeme sa vždy snažiť jej pomáhať a budeme ju najviac na svete ľúbiť <3 Je to už navždy naša krásna Miuška.

Komentáre

Aktuálne

OZ MačkySOS

OZ MačkySOS súrne potrebujú kvalitné krmivo, finančnú pomoc a dočasné opatery.

viac informácií